Szybki wypad za miasto czy wakacyjny wyjazd? Zabierz ze sobą grę planszową! – Przegląd najlepszych podróżno – wakacyjnych gier.

Nadeszły długo oczekiwane ciepłe dni. Każdy tylko czeka, by wyjść z domu, posiedzieć na działce z rodziną, wyjść ze znajomymi nad wodę, czy pojechać na rodzinne wakacje. Nasz wyjazd wcale nie musi oznaczać rozstania z grami planszowymi, wręcz przeciwnie niektóre gry, aż się proszą by zabrać je ze sobą na czas odpoczynku!

Niezwykły dodatek
Gry planszowe pasują do prawie każdego typu wypoczynku. Ożywiają atmosferę, wprowadzają emocje, a także dostarczają mnóstwa radości. Są wspaniałą rozrywką, gdy chcemy odpocząć od dobrodziejstw technologii, dopadła nas zła pogoda, lub potrzebujemy chwili spokoju.

Nasze propozycje gier plenerowo – podróżnych

 1. Gry do samochodu, autobusu, pociągu
  Każdy urlop wiąże się z podróżą. Niezależnie od tego czym będziesz jechać gry planszowe są wymarzonym wypełniaczem czasu. Dzięki nim ani ty, a ni Twoja rodzina nie będziecie się nudzić w podróży. Do środków komunikacji polecamy wszystkie kompaktowe gry, które wymagają mało miejsca, a przypadkowe turbulencje nie zepsują rozgrywki 🙂Na przykład:
  – Dobble
  – Czółko
  – Na końcu języka
  – Czarne Historie
 1. Gry plenerowe
  Czasem po prostu chcemy spędzić czas na łonie natury. Czy to spokojnie, czy na grach ruchowych, gry planszowe zawsze przyjdą nam z pomocą by fajnie spędzić czas. Polecamy oczywiście wspomniane gry ruchowe lub te z mniejszą ilością elementów, byśmy przypadkiem niczego nie pogubili.Na przykład:
  – Kurzy Wyścig
  – Rój
  – Top a Top
  – Założysz się
  – Time’s Up
 1. Gry na rodzinne wakacje
  Podczas rodzinnych wakacji gry planszowe mogą nam pomóc skutecznie wypocząć. Złapiemy chwilę oddechu, gdy dzieciaki grają w planszówki, lub wybierzemy taką grę, by cała rodzina mogła miło spędzić czas. Wybór gier zależy w dużej mierze od wieku naszych potencjalnych graczy, polecamy oczywiście gry rodzinne 🙂Na przykład:
  – Serię gier 5 sekund
  – Duuuszki
  – Detektyw Pozytywka
  – Dixit
  – Imago 
 1. Gry na wyjazd we dwoje
  Gry planszowe warto zabrać ze sobą także wtedy, gdy wyjeżdżamy ze swoim partnerem bądź partnerką. Gry dwu osobowe mogą dostarczyć tyle samo rozrywki, co gry na większa ilość osób.Na przykład:
  – 7 Cudów Świata: Pojedynek
  – Gejsze
  – Star Realms
  – Sushi Go!

Jeśli w dalszym ciągu nie wiecie co zabrać ze sobą w podróż skorzystajcie z rekomendacji zespołu Planszówki AP!

Cappuccino
Dla mnie Cappuccino jest wymarzoną grą na wyjazd ze znajomymi. Tematyka i nazwa może wciągnąć nawet osoby, nie znające gier planszowych. Jest fajnym dodatkiem do porannej kawy, gdy siedzimy ze znajomymi na tarasie i jemy śniadanie. Można się dzięki niej obudzić, pośmiać i nastawić pozytywnie na cały dzień (no chyba, że się przegra :P)

7 Cudów Świata: Pojedynek
Na nasze wyjazdy we dwoje zabieramy grę 7 Cudów Świata Pojedynek. Uwielbiamy klasyczne 7 Cudów Świata. Pojedynek jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie mamy pod ręką paczki znajomych, a chcielibyśmy stworzyć starożytne imperium 🙂

Gejsze
To jest niesamowite, jak w tak małym pudełku można zmieścić tyle godzin znakomitej rozrywki! Ta gra może trwać tylko 10 minut ale gwarantuję, że satysfakcja z wygranej będzie olbrzymia. Świetna jest też tutaj interakcja z innym graczem. Blef i zastanawianie się „co Ty właściwie chcesz zrobić?” jest tutaj normą. Polecam wszystkim napoleonom, którzy zastanawiają się co zmieścić do plecaka (oprócz czapki).

Neuroshima Hex
Neuroshimę wyciągamy zawsze wtedy, gdy mamy ochotę pomyśleć strategicznie, a nie mamy na to całego dnia. Dzięki różnym frakcjom, możemy zmieniać taktyki i w różny sposób dochodzić do zwycięstwa. Naszą ulubioną jest jak na razie Neodżungla, dzięki szybkiemu rozrastaniu się na planszy i truciu przeciwników.

Planszowy Mix
Gry z powyższej listy, można dowolnie ze sobą mieszać i łączyć. Kto powiedział, że w samochodzie nie można zagrać w Time’s Up, a na wyjazd ze znajomymi wziąć naszego ulubionego „cięższego tytułu”, może także im się spodoba 🙂 Pamiętajmy, o tym, że gry planszowe mają być dla was przede wszystkim radością i zabawą podczas odpoczynku.

Życzymy wam by wasze letnie granie zamieniło się w cykliczne spotkania z grami planszowymi. Dobrej zabawy!

 

Autor: Sofia Pakulska
Źródła:
https://planszowkiap.pl
Wiedza własna
Grafika: pixabay.com 

One comment Add yours
 1. Drodzy, kolejny bardzo fajny tekst, szkoda, że z błedami interpunkcyjnymi i edytorskimi. A najbardziej szkoda, ze nie przeczytam go w wersji mibilnej, jesli nie wpisze bezposrednio strony blog.planszowkiap.pl
  W wersji mobilnej blog na naszej stronie nie istnieje:-(
  Poza tym, w wersji mobilnej nadal ciezko znalezc kontakt itp.
  Nic nie zostalo poprawione, o co prosilam 🙁 🙁 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *